Hrajme Tenis Slovensko

Spoznajte združenie Hrajme tenis Slovensko

Kto sme
  • sme občianske združenie, ktoré vzniklo s cieľom podpory talentovej mládeže na Slovensku vo veku 10-15 rokov
  • na čele združenia stojí najúspešnejší tréner na svete Marián Vajda, ktorého podporujú ďalšie veľké osobnosti slovenského tenisu MIloslav Mečíř, Branislav Stankovič a Filip Polášek
  • spolupracujeme takisto so špičkovými odborníkmi v oblasti kondičnej prípravy, fyzioterapie a psychológie

Náš tím

BALKO

Miloslav Mečíř

Evžen Balko

Aktívny podnikateľ v oceliarskom odvetví a investor v rôznych projektoch. Najmä však dlhoročný nadšenec tenisovej hry a podporovateľ výnimočných. Zakladateľ Nadácie Sovereign Invest, tohto času hlavného donora projektu HTS.

VAJDA

Marián Vajda

Marián Vajda

Marián Vajda je bývalý slovenský profesionálny tenista. Najvyššie umiestnenie v rebríčku ATP dosiahol 19. septembra 1987 ako 34. hráč sveta. Počas svojej kariéry vyhral 2 turnaje ATP v dvojhre. Reprezentoval Česko-Slovensko na letných olympijských hrách v Barcelone 1992. Je bývalý tréner slovenského daviscupového tímu a bývalý kapitán slovenského fedcupového tímu. Člen siene slávy slovenského tenisu. Bývalý tréner svetovej jednotky Novaka Djokoviča, ktorého sprevádzal 15 rokov na ATP tour. Aktuálne trénuje slovenského reprezentanta Alexa Molčana.

MEČÍŘ

Miloslav Mečíř

Miloslav Mečíř

Miloslav Mečíř je bývalý slovenský profesionálny tenista, olympijský víťaz zo Soulu 1988. Počas svojej kariéry vyhral 11 titulov na okruhu ATP. Jeho najvyššie umiestnenie v rebríčku bolo 4. miesto, ktoré dosiahol 22. februára 1988. Po ukončení kariéry pôsobil ako nehrajúci kapitán slovenského daviscupového mužstva, ktoré sa v roku 2005 prebojovalo do finále. Člen siene slávy slovenského tenisu. Stal sa novým prezidentom Slovenského tenisového zväzu.

STANKOVIČ

Branislav Stankovič

Branislav Stankovič

Branislav Stankovič je bývalý profesionálny hráč, ktorý sa stal trénerom Slovenska v najprestížnejšej tímovej tenisovej súťaži a najbližším spolupracovníkom Miloša Mečířa, kapitána družstva pre Davisov pohár. Súčasne sa venoval ako osobný kouč viacerým hráčom. Z absolútnej slovenskej tenisovej špičky viedol Stankovič dva roky Karola Kučeru, neskôr Karinu Habšudovú (obaja boli v druhej polovici deväťdesiatych rokov hráčmi svetovej desiatky) i ďalšieho daviscupového reprezentanta Jána Krošláka.
Člen siene slávy slovenského tenisu.

POLÁŠEK

Filip Polášek

Filip Polášek

Filip Polášek je súčasný slovenský profesionálny tenista zameriavaný na štvorhru (najvyššie 7. miesto – 3. Február 2020). Pre problémy s chrbticou v roku 2013 skončil s aktívnym tenisom, ale potom ako si sadol s Mikom Bryanom sa v Júny 2018 vrátil na dvorce a o pár mesiacov vyhral v Auguste titul Cincinnati 2019. Má na konte 14 turnajových titulov na okruhu ATP a 2x účasť v semifinále na Grandslamových turnajoch. Odohral 16 stretnutí v Davis cupe a je účastníkom turnaja Majstrov v Londýne. Okrem toho 3 roky pracoval ako šéftréner v tenisovom areáli HTC Piešťany, kde sa venoval práci s mládežou.

Generálny partner

Sovereign Invest

Hlavní Partneri

SLSP SLSP nadácia

Produktoví partneri

Gemor Fashion s.r.o HEAD DANUBIA SERVICE