Hrajme Tenis Slovensko

TRÉNERI / ŠPORTOVÝ PSYCHOLÓG

Emil Miške / externý tréner

Ako hráč sa umiestnil na 7. mieste v ČSSR vo dvojhre, stal sa majstrom Československa a 3 – násobný majster Slovenska vo štvorhre z rokov 1983 až 1989. Počas svojej 30 – ročnej trénerskej praxe pôsobil 5 rokov ako šéftréner v klube TJ Slávia Právnik, kde vychoval niekoľkých majstrov Slovenska s mládežníckych kategóriách. Taktiež trénoval Davis cupových či Fed cupových reprezentantov a reprezentantky. V rokoch 2017 – 2020 trénoval Karolínu Muchovú, ktorú posunul na 21. miesto WTA rebríčka.

Pavol Krta

Bývalý profesionálny tenista na okruhu ATP, počas svojej kariéry získal viacero titulov. Medzi jeho dlhodobo najúspešnejších zverencov patrili Peter Gojowczyk, ktorý sa umiestnil na 39. mieste ATP rebríčku, Matthias Bachinger, ktorému patrilo 85. miesto rebríčku ATP. U žien to bola Marketa Kochta umiestnená na 45. mieste WTA, Renata Kochta 137. miesto WTA, Veronika Martinek 49. miesto WTA a Martina Pavlik 106 miesto. WTA a mnoho ďalších profesionálnych hráčov na okruhu ATP a WTA.

Mgr. Milan Gašpárek

Absolvent magisterského štúdia Lekárskej fakulty Univerzity Karlovy. V rokoch 2012 – 2016 pracoval v Centre pohybovej medicíny profesora Kolářa v Prahe. V roku 2016 založil Moverall – koncept pohybovej medicíny v Národnom tenisovom centre v Bratislave. Od roku 2016 je členom reprezentačného družstva SR v Davis cupe, členom reprezentačného družstva SR vo vodnom slalome a členom Lekárskej a antidopingovej komisie Slovenského olympijského a športového výboru.

PhDr. Pavel Šmela

Kondičný tréner Pavel Šmela má skúsenosti s prípravou hráčov ATP aj WTA. Ako kondičný tréner Filipa Poláška je súčasťou ATP tour. Bohaté skúsenosti má tiež s dlhodobou kondičnou prípravou tenisovej mládeže. Pavel má univerzitné športovné vzdelanie ukončené titulom PhD. Absolvoval radu zahraničných stáží a v súčasnosti prednáša na Fakulte telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského.

Mgr. Peter Lopata, PhD.

Absolvent FTVŠ UK, doktorandský titul získal na FF UMB v Banskej Bystrici. Od roku 2011 pracuje v Národnom športovom centre, od roku 2017 ako vedúci oddelenia diagnostiky. Je autorom a spoluautorom viacerých vedeckých publikácii v rôznych oblastiach športu. Od roku 2015 spolupracuje so Slovenskou antidopingovou agentúrou v pozícii dopingového komisára. Spolupracuje a pomáha rôznym športovcom a organizáciám maximalizovať ich športový potenciál.

PhDr. Tomáš Gurský / externý psychológ

Športový psychológ s vyše tridsaťročnou praxou, počas ktorej pracoval so športovcami, trénermi a športovou verejnosťou vo viac ako 60 športoch. So športovaním začal v zjazdovom lyžovaní, kde bol juniorským a akademickým reprezentantom Československa. Po štúdiu psychológie na FFUK v Bratislave pracoval 8 rokov na Športovom gymnáziu v Bratislave. Spomedzi tenistov spolupracoval s Mariánom Vajdom, Branislavom Stankovičom a ich zverencami. Je členom medzinárodnej pracovnej skupiny FAST (Forum for Applied Sport Psychologists) a vedie si privátnu konzultačnú prax Top-fit.

Matej Lipták st. / externý tréner

Matej Lipták st. vyštudoval FTVŠ v Bratislave a v Prahe. Už 13 rokov je kapitán slovenského Fed Cupového tímu. S trénovaním začínal ako šéftréner vrcholového strediska v klube TK Slovan Bratislava. Neskôr pracoval 2 roky aj ako šéftréner v Národnom tenisovom centre. Pracoval s Danielou Hantuchovou, Dominikou Cibulkovou, Petrou Kvitovou, Lukášom Lackom, Karolom Beckom a Jarmilou Gajdošovou. Najväčší úspech dosiahol s Dominikou Cibulkovou – finále Australian open, víťazka Masters v Singapure a 4. miesto vo WTA rebríčku.

Branislav Sekáč

Bývalý slovenský profesionálny tenista a člen širšieho Daviscupového tímu. Ako tréner pôsobil v rôznych tenisových akadémiách, kde sa podieľal na príprave viacerých slovenských reprezentantov v mládežníckych kategóriách. Sedem rokov pôsobil v Národnom tenisovom centre, kde viedol slovenských reprezentantov na juniorskom aj profesionálnom okruhu. Medzi jeho zverencov patrili hráči: Andrej Martin, Martin Kližan, Filip Horanský, Miloslav Mečiř ml., Alex Molčan, Lukáš Klein, Kristína Schmiedlová.