Hrajme Tenis Slovensko

KONDIČNÁ PRÍPRAVA V TENISE (JUNIORI-SENIORI)

Pozývame vás na pokračovanie semináru ,,Kondičná príprava v tenise", zacieľený na kategóriu juniori-seniori. Tento seminár je pripravený pre kondičných a tenisových trénerov, ktorí sa zaujímajú o oblasť kondície, výkonu a zdravia. Budeme diskutovať o najnovších trendoch, cvičeniach a stratégiách pre dosiahnutie optimálnej kondície v danej vekovej kategórii. 

Seminár sa uskutoční v dátume 27. – 28. január 2024 v priestoroch Národného tenisového centra v Bratislave. Súčasťou semináru budú aj praktické workshopy, kde si konkrétne postupy a cvičenia vyskúšame v praxi na tenisovom kurte a v posilňovni. 

Odborné prednášky uvedú: Mgr. Milan Gašpárek, Mgr. Peter Lopata, PhD., Mgr. Pavel Šmela, PhD., Mgr. Ivan Trebatický, Mgr. Sebastián Smoleňák, Mgr. Peter Hlaváč, Mgr. Martin Čupka, PhD. 

Podmienky prihlásenia: do 8.1.2024 190 eur, po 8.1.2024 220 eur 

Link na prihlásenie: https://docs.google.com/forms/d/177BTcIy_k4Ow3zFiIIuL86BP4AvYnjbn_sG9Mqpfubw/edit 

alebo cez e-mailovú adresu: skolenia@hrajmetenis.sk

Info o lektoroch:  

Mgr. Milan Gašpárek 


Názov témy: Najčastejšie zranenia v tenise, ich rehabilitácia, spolupráca s fyzioterapeutom a návrat do tréningu.

Milan je od roku 2016 členom reprezentačného družstva SR v Davis Cupe, členom reprezentačného družstva SR vo vodnom slalome. Spolupracuje s mnohými vrcholovými športovcami a reprezentantmi SR. Je členom Lekárskej a antidopingovej komisie Slovenského olympijského a športového výboru. Magisterské štúdium odbor fyzioterapia dokončil na 2. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy. V rokoch 2012 - 2016 pracoval v Centre pohybové medicíny prof. Koláře v Prahe. V roku 2016 otvoril súkromné centrum pohybovej medicíny – Moverall, ktoré sídli v Národnom tenisovom centre v Bratislave. V rámci svojho postgraduálneho vzdelávania absolvoval množstvo kurzov, napríklad, Dynamická Neuromuskulární Stabilizáce podle Koláře, Viscerální manipuláce 1, Mobilizáce v kontextu svalových řeťazců Viscerovertebrální vztahy a jejich využití v klinické praxi, Komplexní terapie triger pointů a globální reciproční svalová inhibice. Od roku 2016 sa Milan podieľa na organizácií a asistuje na výuke kurzov Dynamické Neuromuskularní Stabilizace. 

Mgr. Peter Lopata, PhD. 


Názvy tém: 1. Plánovanie a periodizácia. Dlhodobá príprava športovca, rizikové faktory prechodu do juniorskej a seniorskej kategorie.

2. Špeciálna vytrvalosť a meranie fyziologických a kondičných parametrov v praxi.

Peter pôsobí v Hrajme tenis Slovensko ako kondičný tréner, má na starosti komplexný rozvoj hráčov a metodiku v rámci kondičnej prípravy. Jedenásť rokov pôsobil v Národnom športovom centre na oddelení športovej diagnostiky a z toho 5 rokov ako vedúci oddelenia, kde spolupracoval z množstvom Slovenských športovcov. S viacerými reprezentáciami a individuálnymi športovcami spolupracoval pri príprave na vrcholné podujatia v rátane OH. Šesť rokov pôsobil ako dopingový komisár (DCO) pre Slovenskú antidopingovú agentúru. Spoluorganizoval viacero vzdelávacích projektov a konferencií v rátane 2,5 ročného produkovania odborného podcastu. Aktuálne spolupracuje so svetovou jednotkou v štvorhre Austinom Krajíčkom. Dva krát bol kondičným trénerom ženskej tenisovej reprezentácie na finálovom turnaji BJKC. Absolvoval viacero domácich a zahraničných školení a pobytov, je absolventom FTVŠ UK v BA.  

Mgr. Pavel Šmela, PhD.


Názvy tém: 1. Príprava a práca s hráčom na turnaji. Manažment hráča na diaľku.

2. Pohyb na kurte

Kondičný tréner pôsobiaci na okruhu ATP a WTA. Medzi jeho zverencov aktuálne patrí slovenská tenisová jednotka Alex Molčan. S Filipom Poláškom, okrem rady titulov na okruhu ATP, dosiahli aj na víťazstvo v „grand slame“ Australien Open. Medzi jeho ďalších zverencov patrili napr. wimbledonska víťazka Elena Rybakina či Aslan Karatsev.  Pavel pôsobí aj ako hlavný kondičný tréner v tenisovej akadémii Love4Tennis Dominika Cibulkova Academy, kde dohliada na tréningový proces talentovanej mládeže. Svoje poznatky a skúsenosti z praxe sprostredkováva aj študentom na Fakulte telesnej výchovy a športu UK v Bratislave. Jeho doménou je komunikatívnosť, spájanie teórie s praxou a efektivita vo vedení tréningovej jednotky. 

Mgr. Ivan Trebatický


Názov témy: Silový tréning ako nevyhnutná súčasť kondičnej prípravy v tenise - obdobie puberty.

Ivan je silový a kondičný tréner pôsobiaci v Health and Performance. Ma dlhoročné skúsenosti s trénovaním a prípravou širokého spektra slovenských aj zahraničných športovcov. Spolupracoval s bývalou svetovou jednotkou Karolínou Plíškovou, Petrou Kvitovou, či bývalou slovenskou mužskou jednotkou Martinom Kližanom a mnohými inými. Vyštudoval Fakultu telesnej výchovy a športu v Bratislave v odbore kondičný tréner. Absolvoval viacero vzdelávacích programov v inštitúciách Exos, CFSC a Isokinetic, ktorí patria medzi lídrov vo svete rekondície, silového a kondičného tréningu. 

Mgr. Sebastián Smoleňak 


Názov témy: Biomechanika ľudského pohybu a jej využitie pri výbere cvičené a tvorbe plánov v tenise.

Absolvent magisterského štúdia v odbore kondičné trénerstvo na Masarykovej univerzite v Brne. Pôsobiaci vo fitness centre MOLfit kde spolupracuje s viacerými profesionálnymi tenisovymi hráčmi ako aj s nádejnými mladými tenistami. Medzi jeho zverencov patrí napr. Jozef Kovalík, či Anhelina Kalininová. Ukončené viaceré vzdelávania z oblasti Biomechaniky ľudského pohybu ako aj Neurotraingu, ktoré každodenne aplikuje v tréningovom procese. 

Mgr. Peter Hlaváč


Názov témy: Kompenzačné cvičenia pre tenis.

Peter je dlhoročným kondičným trénerom, ktorý pracoval s vrcholovými, výkonnostnými, ale aj rekreačnými športovcami. Je absolventom Fakulty telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského v Bratislave.  Počas svojej kariéry bol súčasťou trénerských tímov v plávaní, futbale a šerme. Podieľal sa na kondičnej príprave hokejovej mládeže pre kluby ako Slovan a Ružinov. Je tiež spoluzakladateľom športového klubu Brasko, ktorý sa venuje všeobecnej kondičnej príprave detí a mládeže prostredníctvom kondičnej gymnastiky.  Peter bol súčasťou trénerského tímu tenistky Dominiky Cibulkovej a 7 rokov pôsobil ako kondičný tréner ukrajinského tenistu Illi Marchenka, bývalého 49. hráča ATP. Aktuálne je súčasťou trénerského tímu Jána Volka. V súčasnosti sa Peter zameriava na prepojenie DNS metódy s kondično-silovou prípravou športovcov. Neustále sa vzdeláva v oblasti vrcholovej športovej prípravy, pretože sa domnieva, že jej neoddeliteľnou súčasťou je práve kompenzačno-rehabilitačná zložka, ktorá ho veľmi zaujíma. 

Mgr. Martin Čupka, PhD. 


Názov témy: Výživa, hydratácia, suplementácia v tenise.

Výživový špecialista. Už 10 rokov pomáha športovcom zvýšiť výkon za pomoci odborných a praktických informácií o výžive. Medzi jeho klientov patrí olympionik Jakub Grigar alebo jediný slovenský World-Tour cyklista Martin Svrček. Môžete ho poznať z Denníka N alebo TV Markíza. Získal doktorát na katedre biologických a lekárskych vied FTVŠ UK v Bratislave v ktorom skúmal “Relatívnu energetická deficienciu v športe (REDs)”.  Je autorom online kurzu Jedz ako profík a moderuje rovnomenný podcast, kde spovedá najlepších športovcov v SR a ČR. 

Harmonogram podujatia:


Počas dvoch dní sa rozoberú najdôležitejšie súčasti kondičnej prípravy v tenise v tejto vekovej kategórii.

Na vašu účasť sa tešíme!