Hrajme Tenis Slovensko

SEMINÁR KONDIČNÁ PRÍPRAVA V TENISE (MLÁDEŽ)

V dňoch 1. a 2. apríla v Bratislave sa uskutočnil seminár ,,Kondičná príprava v tenise (mládež)", ktorý bol určený pre kondičných a tenisových trénerov s prínosom mimoriadne dôležitých tém v danej oblasti. Seminár trval dva dni a obidva dni boli rozdelené na dve časti: teoretickú a praktickú. Otvorenie seminára a úvodný príslov prvého dňa uviedol prezident Hrajme tenis Slovensko Marián Vajda. Následne pokračovali odborné témy, ktoré môžete nájsť v našom predošlom článku na tomto linku: 

Na seminári sa rozoberali rôzne odborné témy, ako napríklad kondičná príprava pre tenis vs všeobecná príprava, čo by mala kondičná príprava mládeže v tenise obsahovať, rôznorodosť tréningu vs špecifický tréning, hravá forma rozvoja zručnosti a schopností mládeže, silový tréning a jeho využitie, aké zručnosti v tenise treba rozvíjať, metodická postupnosť, ale aj to ako predchádzať zraneniam a ako využívať poznatky z fyzioterapie. Teoretické témy boli prepojené s ukážkami v praktickej časti, pričom prvý deň praktická časť prebiehala v priestoroch fitness centra a druhý deň na tenisovom kurte. 

Počas celého seminára mali všetci zúčastnení k dispozícii občerstvenie. V sobotu večer  bola zorganizovaná dobrovoľná večera ,,connections", kedy bol ponechaný priestor na individuálne rozhovory s prednášajúcimi. 

Pre veľký úspech a skvelé ohlasy, budeme pre Vás pripravovať ďalší seminár. 

Tešíme sa na Vás!

FOTOGALÉRIA